به‌روز شده در: ۲۷ آبان ۱۳۹۲ - ۰۹:۰۷
کد خبر: ۴۴۴
تاریخ انتشار: ۰۷ شهريور ۱۳۹۲ - ۱۳:۵۰
ترافیک سنگین متقاضیان استانداری فارس در وزارت کشور!
در حالی که تا کنون هیچ بحث جدی در مورد تغییر و انتخاب استانداران به صورت مصداقی در سطح کشور مطرح نگردیده است، خبرهای واصله حاکی از ترافیک سنگین متقاضیان استانداری فارس در وزارت کشور می باشد!
انتخاب استاندار جدید استان فارس، همچون گذشته به موضوعی چالش برانگیز تبدیل شده است. در حالی که تا کنون هیچ بحث جدی در مورد تغییر و انتخاب استانداران به صورت مصداقی در سطح کشور مطرح نگردیده است، خبرهای واصله حاکی از ترافیک سنگین متقاضیان استانداری فارس در وزارت کشور می باشد! تا کنون قریب 20 نفر اعم از نیروهای اصلاح طلب، اصولگرا و مستقل با حضور در وزارت کشور به رایزنی پیرامون استاندار آینده فارس پرداخته اند.

به گزارش حرف تازه به نقل از حافظ نیوز، تا جایی که یکی از معاونان سابق استانداری فارس در زمان اصلاحات با ترتیب جلسه ای، در جمع یاران خود از جدی شدن استانداری خویش سخن به میان آورده و تیم استانداری خود را از افراد حاضر در جلسه انتخاب کرده و سمت های آنها را نیز به آنان اعلام نموده است! در سوی دیگر، یکی از روحانیون شیرازی طی تماس تلفنی با آیت الله هاشمی رفسنجانی از شرایط ویژه و سخت استان فارس سخن به میان آورده و از آیت الله برای انتخاب استانداری شایسته استمداد طلبیده است!

همه این اتفاقات در شرایطی رخ می دهد که احتمال ابقای صادق عابدین در سمت استانداری فارس نیز وجود دارد و ارتباطات وی با برخی نزدیکان حسن روحانی این احتمال را نیز قوت می بخشد. علاوه بر این، نام هایی چون جعفر قادری، محمدرضا رضازاده و احمدی(معاون استاندار در زمان انصاری لاری) و حجت‌الاسلام سیدمرتضی شیرازی از مطرح ترین گزینه ها جهت تصدی استانداری فارس می باشند.

و اما وزیر جدید کشور معیارهای انتخاب استانداران را هم «داشتن نگاه اعتدالی و همراهی با مشی اعتدالی آقای رییس‌جمهور»، «کارنامه‌‌ی مفید»، «نگاه اقتصادی و توسعه محورانه»، «پاکدستی» و «قدرت تعامل با مردم و مسئولین» دانسته و گفته این‌ها شرایط اصلی است و با توجه به مقتضیات منطقه‌ای ممکن است شرایط دیگری اضافه شود.

رحمانی فضلی در خصوص استفاده از استاندار بومی برای استان فارس و سایر استان‌های جنوبی نیز گفته است: «در گزینش استانداران شرایط یادشده مبنای کار می‌باشد ولی اگر شرایط ۵ گانه فوق بین افراد بومی و غیربومی مساوی باشد، افراد بومی در اولویت می‌باشند چون از منطقه و توانایی‌ها و ظرفیت‌های استان شناخت کامل دارند و تعامل خوبی با نخبگان دینی، سیاسی و علمی دارند.»

هنوز به صورت مصداقی وازد انتخاب استانداران نشدیم

وزیر کشور دولت جدید همچنین در خصوص اسامی مطرح شده در رسانه‌ها برای تصدی استانداری‌های جنوبی کشور و استان فارس با بیان اینکه از پیشنهادات مطرح شده استقبال می‌شود گفته است: «تا الان شاخص‌های کلی را مشخص کرده‌ایم ولی روی هیچ گزینه‌ای مصداقی متمرکز نشده‌ایم و تا این لحظه در مورد هیچ استانی و هیچ فردی به نتیجه‌ای نرسیده‌ایم.»

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: