به‌روز شده در: ۲۷ آبان ۱۳۹۲ - ۰۹:۰۷
کد خبر: ۵۰۱
تاریخ انتشار: ۰۲ مهر ۱۳۹۲ - ۱۲:۳۹
به رغم تمام مخالفت‌ها و اختلالی که در اطلاع رسانی اخبار شورا پیش خواهد آمد و هزینه‌ای که به شهر تحمیل خواهد شد این تصمیم در شورای شهر تصویب شد تا کارمندانی که عضو شورا شدند به راحتی بتوانند از دو حقوق بهره‌مند شوند.
به گزارش حرف تازه به نقل از سحاب نیوز زمان تشکیل جلسات شورا از صبح یکشنبه به عصر دوشنبه از ساعت 2 تا 8 تغییر یافت. این دستور کار در حالی تصویب شد که هفته گذشته سخنگوی شورای شهر اعلام کرده بود زمان تشکیل جلسات علنی شورا تا 3 ماه آینده تغییر نخواهد یافت.
 
رئیس شورا در این خصوص توضیح داد: چون 7 نفر از اعضاء شورا کارمند هستند تشکیل جلسات در ساعت‌های اداری مشکل جدی برای موقعیت شغلی آنها ایجاد می‌کند.
 
حقدل خاطرنشان کرد: در این خصوص با استانداری، شورای استان‌ها و بازرسی کشور صحبت کردم و هر سه اعلام کردند که فردی که کارمند باشد صبح‌ها نمی‌تواند در شورا حضور یابد زیرا در کار اداری اخلال ایجاد می‌شود.
 
زین العابدین عرب در مخالفت با این کار گفت: هفته قبل در رسانه‌ها اعلام کردیم تا 3 ماه آینده زمان تشکیل جلسات شورا تغییر نمی‌کند باید تلاش کنیم که حرف خود را نقض نکنیم در 10 سال گذشته برغم اینکه شورا اعضای کارمند نیز داشت هیچگاه جلسات شورا عصر برگزار نمی‌شد.
 
اعضای کارمند شورا می‌توانند یا از مرخصی خود استفاده کنند یا در این سه ماه راهکاری بیابند و به طرق دیگر مشکل را با ادارات خود مانند گذشته حل کنند اگر حل نشد بعد از 3 ماه برای این مشکل فکری بکنیم.
 
وی با اشاره به اینکه در اکثر کلانشهرها جلسات شورا صبح‌ها برگزار می‌شود، یادآور شد: اطلاع رسانی در خصوص تصمیمات شورا خیلی مهم است که در صورتی که جلسات شورا عصر برگزار شود امر اطلاع رسانی دچار اختلال می‌شود و روزنامه‌ها با فاصله دو روزه می‌توانند اخبار را منتشر کنند.
 
مختاری عضو دیگر شورا در مخالفت با تغییر ساعت و تشکیل جلسات گفت: اعضای کارمند شورا می‌توانند دو روز از اداره خود مأمور به شورا شوند تا هم حقوق اداره مربوطه را و هم حق جلسه بگیرند عصرها نمی‌توان با جمع کردن افراد خسته که انرژی خود را صبح تا ظهر صرف کردند برای امور مردم تصمیم گرفت.
 
وی تصریح کرد: اگر جلسات عصر برگزار شود هزینه‌های زیادی از جمله اضافه کاری پرسنل شورا و مدیران شهرداری به شهر تحمیل خواهد شد.
 
گفتنی است به رغم تمام مخالفت‌ها و اختلالی که در اطلاع رسانی اخبار شورا پیش خواهد آمد و هزینه‌ای که به شهر تحمیل خواهد شد این تصمیم در شورای شهر تصویب شد تا کارمندانی که عضو شورا شدند به راحتی بتوانند از دو حقوق بهره‌مند شوند و حتی یک روز هم مجبور نشوند مرخصی بگیرند یا ساعت کاری خود کم کنند.


نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: