به‌روز شده در: ۲۷ آبان ۱۳۹۲ - ۰۹:۰۷
کد خبر: ۶۳۸
تاریخ انتشار: ۲۷ آبان ۱۳۹۲ - ۰۸:۵۱
در حالی در هفته‌های اخیر شاهد افزایش قارچ‌گونه برگزاری کنسرت‌های موسیقی در شیراز بودیم که متأسفانه برخی از این کنسرت‌ها با حاشیه‌های تأمل برانگیزی همراه بود.

تک‌خوانی زنان، اختلاط دختران و پسران، اجرای کنسرت بانوان برای آقایان، پایکوبی و حرکات موزون برخی از خوانندگان در حین اجرای برنامه، رفتارهای خارج از عرف و اخلاق برخی از تماشاگران و … تنها گوشه‌ای از حاشیه‌های برخی از این کنسرت‌ها در شیراز بوده است.

متأسفانه این حاشیه‌ها آنقدر پررنگ بوده است که در حین برگزاری یکی از این کنسرت‌ها، متولی برگزار کننده‌ی مراسم (معاون فرهنگی و هنری سازمان مجری!) به دلیل عدم رعایت شئونات اسلامی و انجام حرکات سخیف و اجرای آهنگ‌های مبتذل غربی از سوی خوانندگان، مجبور به ترک سالن می‌شود و نمی‌تواند ماحصل سیاست فرهنگی خود را تا انتهای مراسم به نظاره بنشیند!

اگرچه تعمیم این حاشیه‌ها به تمامی کنسرت‌های اجرا شده در هفته‌های اخیر غیرمنصفانه است اما آنچه در اجرای اکثر این برنامه‌ها در گذشته و حال شاهد هستیم عدم نظارت نهادهای نظارتی و عدم پایبندی دست‌اندرکاران برنامه‌ها به مفاد تعهدات خود در مقابل مجوز صادر شده است.

متأسفانه تخلف و کوتاهی ناظران و مجریان اینگونه کنسرت‌ها باعث شده است که هنجارشکنان و بیمارصفتان از فرصت‌های پیش آمده سوءاستفاده و ساحت فرهنگ و هنر را به بی‌عفتی و رفتارهای غیراخلاقی آلوده کنند که جا دارد نهادهای نظارتی بالادستی، نماینده ولی فقیه و روحانیون متنفذ در استان با تذکر جدی به نهادها و مجریان مربوطه، بیش از این اجازه ندهند اینگونه حرمت‌شکنی‌ها در سومین حرم اهل بیت(علیهم السلام) رواج پیدا کند و رفتارهای اینگونه افراد به حساب دوست‌داران واقعی هنر موسیقی نوشته شود!

کنسرت گروه چکامه

chekame-(2)

chekame-(7)

chekame-(9)

chekame-(3)

کنسرت حسین علیزاده

alizade--(1)

alizade--(3)

alizade--(5)

alizade-(6)

کنسرت بابک جهان بخش

babak-jahan-bahksh--(1)

babak-jahan-bahksh--(3)

babak-jahan-bahksh--(5)

کنسرت گروه فردوسی

mosighi-,-taatr-(1)

mosighi-,-taatr-(2)

mosighi-,-taatr-(3)

mosighi-,-taatr-(4)

کنسرت شهرام نظری

nazeri-(1)

nazeri-(2)

nazeri-(5)

ارکستر خانم نوریکو اوگاوا پیانیست ژاپنی

orkest-(1)

orkest-(2)

orkest-(3)

 کنسرت گروه ونزوئلا

venozoela--(1)

venozoela--(3)

venozoela--(4)

venozoela--(7)

venozoela--(8)

venozoela--(10)

venozoela--(11)

venozoela--(12)

venozoela--(13)

کنسرت محسن یگانه

yegane-(2)

yegane-(3)

yegane-(4)

yegane-(5)

yegane-(8)


نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: